Reanimacja na Mazowszu. Nie żyje rowerzysta

Wczoraj około godziny 9.20 w Roztoce (gmina Leszno) na drodze wojewódzkiej nr 579 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W zdarzeniu udział brał samochód osobowy i rowerzysta. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń i pomimo podjętej reanimacji rowerzysta zmarł. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Fot. Policja

Wczoraj około godziny 9:20 na drodze wojewódzkiej nr 579 w Roztoce miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. W zdarzeniu udział wziął samochód osobowy oraz rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego audi. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń i pomimo podjętej reanimacji 60-letni rowerzysta zmarł. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany w Lesznie, chwilę po tym gdy na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 580 i 579 spowodował kolizję z dwoma pojazdami. Badanie stanu trzeżwości wykazało, że wcześniej spożywał alkohol. Została mu pobrana krew do badania na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin trwały czynności procesowe. Ruch odbywał się wahadłowo. Oprócz służb ratunkowych na miejscu obecny był prokurator. Prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

W tym roku na terenie naszego powiatu doszło już do czterech tak tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosły cztery osoby.  Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c