Rekomendacje ministra zdrowia o limitach na Święta

Dzisiejsza liczba zakażeń koronawirusem pokazuje, że tak ogromne skoki potrafią wystąpić z dnia na dzień. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział o swoich rekomendacjach na najbliższe tygodnie. 

Fot. Pixabay

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Wirtualną Polską odniósł się do dynamicznie rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem.

W środę odnotowaliśmy niemal 30 tys. nowych zakażeń. Minister powiedział, że liczba ta jest porównywalna z drugą falą zakażeń, jaką przechodziliśmy jesienią zeszłego roku, jednak jest zdecydowanie więcej przypadków wymagających hospitalizacji.

Ma to prawdopodobnie związek z brytyjską mutacją koronawirusa, który odpowiedzialny jest, jak mówił wcześniej Adam Niedzielski, za niemal 80% wszystkich zakażeń w Polsce.

Minister przedstawił swoje rekomendacje dotyczące najbliższych tygodni, jak i Świąt Wielkanocnych. „Tak po ludzku rekomendowałbym wstrzymanie się i ograniczenie kontaktów” – mówił minister, dodając że będzie zalecał limit 5 gości przy wielkanocnym stole, nie wliczając w to domowników oraz osoby zaszczepione przed COVID-19.

Adam Niedzielski stwierdził, że obecnie największe ogniska zakażeń koronawirusem znajdują się w zakładach pracy, dlatego apelował o jak najszybsze przejście na zdalny tryb pracy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c