Rekord temperatur w niedzielę! Taka sytuacja raz na 20 lat!

W ten weekend temperatura przekroczy rekordy. Ciepło, a nawet gorąco będzie w niemal całym kraju, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia wynieść może nawet 25 stopni. Jak podkreśla IMGW taka sytuacja zdarza się raz na 20 lat.

Fot. Shutterstock

Jak na drugą połowę września temperatury są bardzo wysokie. W ten weekend zostanie pobity rekord. „Z pewnym uproszczeniem można stwierdzić, że tak wysokie wartości TMAX notowane są na tych stacjach przeciętnie raz na 20 lat” – piszą meteorolodzy IMGW. „Prognozy na 17 września wskazują, że wartości temperatury maksymalnej w całym kraju będą wyższe niż przeciętnie” – dodaje IMGW w komunikacie.

Dobra wiadomość jest też taka, że meteorolodzy z IMGW przewidują także, że druga połowa września dalej będzie ciepła. Z danych udostępnionych przez AccuWeather wynika natomiast, że przyszły weekend może być jeszcze cieplejszy, jednak na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o tym z całą pewnością.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]