Rekordowa inflacja! GUS podaje dane!

Główny Urząd Statystyczny podał oficjalne dane. Inflacja w grudniu 2021 roku wyniosła 8,6 procent.  To kolejny miesiąc z rekordową inflacją. Ostatnio wyższy wzrost cen odnotowano w listopadzie 2000 roku.  

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, inflacja w grudniu 2021 roku wyniosła 8,6 procent licząc rok do roku. Odczyt jest zgodny z publikowanym kilka dni temu tzw. szybkim szacunkiem. To ogromny wzrost cen. Ostatnio wyższa inflacja była w listopadzie 2000 roku.

W listopadzie ceny rosły w tempie 7,8% rok do roku, a więc w porównaniu z listopadem, w grudniu jest to wzrost aż o 0,9%. Grudniową inflację podbiły przede wszystkim wyższe ceny w zakresie użytkowanie mieszkania lub domu i nośniki energii (11,2%), żywności (8,6%), a także transportu (22,7%).

Jak jednak oceniają ekonomiści z mBanku, szczyt inflacji dopiero przed nami. Jednak zaznaczają, że jest on z pewnością bliżej niż dalej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c