Rekordowy grudzień. Kolejne lato może zabijać

Jak do tej pory grudzień bije rekordy temperatur, a rok 2020 będzie kolejnym w którym temperatury mogą osiągnąć rekordowe poziomy. Ocieplenie klimatu zabija, a nadchodzące wakacje mogą być niebezpieczne.

Fot. Pixabay

Met Office to narodowy serwis meteorologiczny Wielkiej Brytanii, związany z Ministerstwem Obrony. Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego w Uniwersytecie Warszawskim wykorzystuje numeryczny model pogody właśnie z Met Office.

Instytucja ta ostrzega, że 2020 rok może uplasować się wśród najcieplejszych od 2015 roku. Specjaliści prognozują, że w przyszłym roku średnia globalna temperatura może wzrosnąć nawet o 1,23 stopnia Celsjusza. Od 2015 roku, kiedy zaczęły padać rekordowe temperatury najcieplejszy był 2016 rok. Wszystko wskazuje na to, że 2019 będzie drugi pod tym względem.

Ekstremalne fale upałów przyczyniają się do śmierci tysięcy osób. Wysoka temperatura powoduje przyspieszenie pracy serca i obciążenie układu krążeniowo-oddechowego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.