Restauracje i siłownie otwarte wcześniej? „Zastanawiamy się nad tym”

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że możliwe jest szybsze luzowanie obostrzeń. Powodem jest niski dobowy wskaźnik zakażeń.

Fot. Warszawa w Pigułce

9 maja przypadków zakażeń było 3 852, a w poniedziałek 2 032. Ministerstwo porównując przypadki tydzień do tygodnia mówi o znacznym spadku.

Jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, oczywiście możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania. Nie byłbym pewien, czy akurat będzie to dotyczyło branży fitness, więc nie chciałbym obiecywać. Ale na pewno zastanawiamy się nad tym, czy możliwe jest poprzesuwanie niektórych terminów luzowania obostrzeń – przyznał w programie Onet Rano Wojciech Andrusiewicz.

O tym, że przyspieszenie jest możliwe już mogliśmy się przekonać. Organizacje imprez okolicznościowych, jak komunie czy wesela zaplanowano na 15 maja, jednak w oficjalnym rozporządzeniu datę zmieniono na 8 maja. Dzięki temu można organizować niewielkie imprezy na 25 osób. Co ważne, do tej liczby nie wliczają się organizatorzy i osoby w pełni zaszczepione.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c