Reuters ostro o demonstracji: „szereg obscenicznych antyeuropejskich haseł”

W sobotę w Warszawie odbyły się dwie manifestacje. Jedną zorganizował ONR i była to „Polacy przeciw imigrantom”, druga, była „Uchodźcy Mile Widziani” inicjatywa „Chlebem i Solą”. Z racji przynależności do UE, obydwie były szeroko komentowane w zagranicznych mediach. Pierwszą z nich najostrzej opisała Agencja Reutersa. 

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

Reuters pisze o tym, że we wszystkich krajach zorganizowano manifestacje za przyjęciem uchodźców. W żadnym kraju nie przeprowadzono jednak tak licznego marszu przeciwko nim:

„Przeciwni uchodźcom demonstranci wykrzykiwali szereg obscenicznych antyeuropejskich haseł” – donosi agencja, której przedstawiciele byli obecni w Warszawie podczas akcji. Dodają, że w czasie trwania manifestacji zaatakowano ciemnoskórego mężczyznę. W porę zareagowały jednak służby bezpieczeństwa. Nie napisano jednak czy wyżej wymienione służby to organizatorzy, którzy pilnowali spokoju w czerwonych, odblaskowych kurtkach czy też policja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.