Rewia mody LGBT dla prezydenta elekta

Przed Pałacem prezydenckim spotkali się przedstawicie środowiska LGBT. Uczestnicy ubrali się w stroje plażowe i marynarki. To odpowiedź na słowa Andrzeja Dudy prezydenta elekta, który powiedział: „Nie wyobrażam sobie, żeby mi ktoś półnago paradował po kancelarii” powiedział Andrzej Duda na temat zatrudnienia homoseksualistów w kancelarii prezydenta.

Pałac Prezydencki / Flaga LGBT. Fot. Marcin Białek / Wikipedia | Lambda

Pałac Prezydencki / Flaga LGBT. Fot. Marcin Białek / Wikipedia | Lambda

Happening zorganizowała Kampania Przeciw Homofobii. Celem spotkania było pokazanie prezydentowi elektowi, że żaden gej, lesbijka czy transseksualista nie chodzi półnago do pracy. Uczestnicy akcji chcą tym samym nawiązać dialog z nowym prezydentem. Podczas kampanii Andrzej Duda mówił: „Spotkam się z nimi i będę szczerze rozmawiał. Siądę przy jednym stole, bo są ludźmi takimi samymi jak ja i należy się im szacunek”. Środowisko LGBT daje więc kredyt zaufania nowo wybranej głowie państwa i czeka na jego decyzję odnośnie spotkania.

Akcja odbyła się bez ekscesów. Uczestnicy manifestacji robili sobie pamiątkowe zdjęcia, odbijali piłeczki plażowe i rozmawiali z dziennikarzami. Funkcjonariusze BOR pilnowali porządku i podawali manifestantom piłkę, jeżeli ta niefortunnie wpadła na teren na który nie można wejść.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.