Rewolucja na Jegiellońskiej: droga dla rowerów, remont chodników, nowe latarnie i sygnalizacja

Trzech wykonawców jest zainteresowanych budową drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jagiellońskiej. Otworzyliśmy oferty w przetargu na wykonanie prac. W ramach tych robót, jeszcze w tym roku, remont przejdą też chodniki, latarnie i sygnalizacja świetlna. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – informuje ZDM.

Fot. ZDM

Złożone oferty mieszczą się w przedziale 7,5-10,5 mln zł. Wykonawcy mogli też zadeklarować wydłużenie okresu gwarancji. Dokumenty będą teraz analizowane. Po rozstrzygnięciu przetargu przystąpimy do prac w terenie. Wybrany wykonawca będzie miał czas na zakończenie robót do 30 listopada.

Duże zmiany

Nowa droga dla rowerów powstanie po wschodniej stronie ul. Jagiellońskiej, na odcinku od ronda Starzyńskiego do trasy S8 (ok. 2 km długości). Zakres prac jest szeroki. Obejmuje nie tylko budowę drogi dla rowerów, ale też m.in. zmiany w oświetleniu ulicy, przebudowę chodników i sygnalizacji.

Projekt  przewiduje wyznaczenie przejazdów dla rowerzystów oraz dostosowanie jezdni serwisowych do ruchu rowerowego (zarówno po wschodniej stronie ul. Jagiellońskiej, jak i po zachodniej, gdzie na odcinku od ul. Golędzinowskiej do Batalionu Platerówek przewidziano dopuszczenie ruchu „pod prąd”). Co ważne, nowa droga zostanie dowiązana do istniejącej infrastruktury rowerowej wokół ronda Starzyńskiego i na węźle Modlińska.

W ramach prac zmodernizujemy sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ulicą Batalionu Platerówek (z uwzględnieniem priorytetu dla tramwajów). Wyremontujemy też chodnik po wschodniej stronie jezdni (pasy prowadzące i ostrzegawcze, a na przystankach specjalne krawężniki peronowe i pola oczekiwania) oraz wyznaczymy miejsce postojowe wraz z rozwiązaniami uniemożliwiającymi parkowanie samochodów niezgodnie z przepisami.

Po wschodniej stronie Jagiellońskiej zaświecą nowe latarnie, które oświetlą też nową drogę dla rowerów. Pojawi się mała architektura, w tym stojaki rowerowe i podpórki dla rowerzystów. Nawierzchnia drogi rowerowej zostanie wykonana z asfaltu, co poprawi komfort podróży i zapewni odpowiednią trwałość konstrukcji.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]