Rewolucja w egzaminach na prawo jazdy. Zmiana istotna również dla obecnych kierowców!

Zmiany w przepisach na prawo jazdy. Nowe rozwiązania porządkują wiele rzeczy i pozwolą na podejście do egzaminu bez zbędnego stresu. Jest też jedna ważna zmiana dla kierowców, którym zabrano prawo jazdy.

Fot. Shutterstock

Niektóre zmiany są z pozoru niewielkie, ale istotnie porządkują egzamin.

Wśród nich jest m.in. przepis o tym, że egzaminator będzie mógł przeprowadzić 9 egzaminów praktycznych w ciągu dnia, a na każdy będzie przypadało 50 minut. Jak tłumaczy ministerstwo dzięki temu egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na ocenę kandydatów na kierowców.

Ponadto, jak zauważył resort, nadmierny stres może przyczynić się do oblania egzaminu, dlatego WORD ma od tej pory wyznaczać taką godzinę egzaminu, by zdający przychodził bezpośrednio na egzamin.

Najważniejsza zmiana dotyczy obecnych kierowców, którzy stracili prawo jazdy i są zmuszeni do zdania egzaminu ponownie. Taka osoba będzie traktowana, jako przystępująca do egzaminu po raz pierwszy. W związku z tym będzie musiała zdać zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.