Rewolucja w prawie! W Sejmie pracują nad legalizacją upraw medycznej marihuany

W Polsce co roku sprowadza się 70-80 kg medycznej marihuany. Problemem jest cena. Sprawdzanie 1 grama substancji kosztuje około 65 zł. Rozwiązaniem byłaby legalizacja polskich upraw.

Fot. Pixabay

Od kliku lat medyczna marihuana jest w Polsce legalna. Legalny jest kontrolowany zakup, posiadanie i zażywanie według wskazań lekarzy, jednak sama uprawa jest już niezgodna z prawem.

Dlatego polscy pacjenci sprowadzają produkty z zagranicy. Jest to drogie i kosztuje około 65 zł za gram. Cena jest barierą, dlatego na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi.

Jak informuje Polska Times, w Sejmie pracuje Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany. Celem zespołu jest wypracowanie regulacji i rozwiązań, które pozwolą na założenie plantacji w Polsce. Licencje miałoby wydawać Ministerstwo Rolnictwa, a lek dopuszczany byłby przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych. To nie wszystko. Studenci medycyny mieliby mieć obowiązkowe zajęcia z terapii marihuaną, a lekarze szkolenia i kursy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c