Rewolucja w warszawskich egzaminach na prawo jazdy

Warszawa jako pierwsze miasto w Polsce wprowadzi nowe zasady egzaminowania. Teraz, by zdać nie wystarczy tylko umiejętność prowadzenia, ale także radzenia sobie w stresujących sytuacjach i wiedza techniczna.

Na egzaminie praktycznym, przed wyjechaniem na miasto trzeba będzie zmienić koło. Wprowadzono także dodatkowe manewry. Teraz egzaminator może kazać kursantowi np. ominąć dziurę w jezdni czy komunikować się z kierowcą obok, aby ten wpuścił nas w przypadku pomylenia pasa. Ma to zaowocować lepszą kulturą na drodze i lepszym radzeniem sobie w trudnych sytuacjach. Ponadto obowiązkowa będzie jazda w korku. Chodzi o dobre operowanie sprzęgłem oraz biegami przy niskich prędkościach.

Fot. WORD

Fot. WORD

Nowe zasady mogą obowiązywać od nowego roku. To czy zostaną wprowadzone zależy od tego, jak bardzo uwierzyliście powyższej informacji. Prima aprilis 🙂


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.