Rewolucyjny program Babcia Plus już niedługo? Może być częścią Nowego Ładu

Nowy Ład to sztandarowy program rządu, który obciąży zamożnych podatkami, a uboższym da ulgi i dodatkowe korzyści. Marlena Maląg, minister rodziny twierdzi, że jeden z węgierskich programów wygląda obiecująco. Według Radia Zet w kraju nad Wisłą nazywać się będzie „Babcia Plus”.

Fot. Pixabay

Nowy Ład to sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości. Coraz częściej słyszy się deklaracje podniesienia 500 plus do kwoty nawet 700 zł, a także obietnice obniżenia podatków poprzez podniesienia kwoty wolnej. Jednocześnie rząd zapowiada podniesienie podatków dla najbogatszych czy nawet brak możliwości odliczenia ZUS od podatku.

Marlena Maląg, minister rodziny, zwraca uwagę na jeden z węgierskich programów, który może być przeniesiony do Polski i być może zostanie częścią Nowego Ładu.

Program na Węgrzech polega na zrzeczenia się przez seniora na pewien czas emerytury lub renty i zajęciem się wnukami. Dzięki temu otrzyma on zasiłek opiekuńczy w wysokości pensji rodzica dzieci. Może on wynieść nawet 3000 zł miesięcznie.

„Ciekawymi rozwiązaniami, realizowanymi już na Węgrzech, jest m.in. wprowadzenie opieki dla dziadków, świadczenia, które pozwalają, że dziadkowie przejmują opiekę nad dziećmi w okresie od pierwszego do trzeciego roku życia, aby rodzice mogli dokonać wyboru, czy rzeczywiście mama wraca do pracy, czy korzysta z rozwiązania instytucjonalnego” – powiedziała minister Maląg.

Program mógłby być przystosowany do polskich warunków i rzeczywistości covidowej, ale na razie nie ma konkretów na ten temat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c