Reżyser zatrzymany przez policję. Miał przy sobie marihuanę

Znany reżyser Xawery Ż. został zatrzymany przez policję. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę. Trwa śledztwo, czy prowadził samochód pod wpływem środka odurzającego. To nie pierwsze jego kłopoty z prawem, ponad 20 lat temu spowodował wypadek. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Xawery, syn legendarnego reżysera Andrzeja Żuławskiego i aktorki Małgorzaty Braunek , został zatrzymany do rutynowej kontroli przez policję 15 października na terenie dzielnicy Wawer. Jak potwierdziła w rozmowie z serwisem Plotek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę.

W tej chwili trwa śledztwo, czy filmowiec prowadził samochód pod wpływem środka odurzającego. Jak dodaje Katarzyna Skrzeczkowska, wkrótce będzie w tej sprawie opinia. To nie pierwszy raz, kiedy Xawery Ż. ma kłopoty z prawem. W 1993 roku spowodował wypadek samochodowy. Filmowiec wracał do Warszawy z planu filmowego w Łodzi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia zmarła jego ówczesna partnerka Barbara Kosmal, mężczyzna został natomiast delikatnie ranny.

Xawery Ż. związany jest z branżą filmową od dzieciństwa, ze względu na rodziców. Sam ukończył studia reżyserskie na łódzkiej filmówce. Wyreżyserował między innymi „Wojnę polsko-ruską” czy „Prawo Agaty” oraz „Mowę ptaków”, która jest realizacją ostatniego scenariusza napisanego przez ojca, Andrzeja Żuławskiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c