Robert Kubica wraca do Formuły 1!

Kultowy kierowca Formuły 1 wraca za kółka. Już w piątek weźmie udział w treningach za sterami bolidu Alfa Romeo Orlen Racing. 

Fot. Wikipedia/ By Ann64 – Robert Kubica, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6594624

Robert Kubica poinformował swoich kibiców za pośrednictwem mediów społecznościowych, że pojawi się na torze Formuły 1. Już w piątek ma prowadzić samochód Alfa Romeo Racing Orlen podczas treningów.  Po przejechaniu trzech sesji, ma zasiąść za sterami bolidu. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie to się stanie.

„Wiem, że czekają mnie kolejne występy w piątkowych treningach F1, ale nie wiem jeszcze podczas których Grand Prix. Sytuacja jest bardzo zmienna przez koronawirusa. Pełen plan sezonu 2020 dopiero został potwierdzony.” 

-zaznaczył sportowiec.

Polski kierowca łączy serię wyścigową DTM, w której osiągnął dopiero co historyczny sukces, z pracą w Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1. Jednak nie oznacza to transferu. Kubica póki co  nie planuje się jeszcze regularnie ścigać.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c