Rodzice masowo wypisują swoje dzieci z religii. Katecheci zdziwieni!

Ludzie masowo wypisują swoje dzieci z lekcji religii w szkołach. Tylko w Warszawie kilkaset dzieci wypisano z zajęć. Katecheci są zdziwieni, a ich reakcja jest zaskakująca- straszą piekłem. 

Fot. Shutterstock

Coraz więcej rodziców w całej Polsce wypisuje swoje dzieci z lekcji religii w szkołach. Od września w Warszawie było to kilkaset przypadków. Część tłumaczy to Strajkami Kobiet, które Kościół krytykuje, a także wtrącaniem się księży do polityki. Inni nie są zadowoleni ze sposobu uczenia dzieci na temat Boga i prowadzenia zajęć.

Onet opisał sytuację, w której jeden z księży uczących religii skierował list do rodziców liceum, niezależnie od ich wiary. Katecheta nie oszczędzał w słowach, skierował też kilka zdań do osób, które wypisały dzieci z zajęć. Przekonywał, że religia jest najważniejszym przedmiotem, który w przeciwieństwie do pozostałych, przygotowuje do życia wiecznego. Zarzucił rodzicom odrzucanie bożych spraw w imię własnej wygody. Dodał, że bycie dobrym nie jest przepustką do nieba, a takie zachowanie przewiduje dla nich jedynie piekło.

Sytuacja bardzo oburzyła rodziców, a list szybko trafił do internetu. Wiele osób nie kryje zdziwienia wobec słów księdza i uważa, ze takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Sprawę skomentowała również kuria, która przekonuje, że katecheta nie złamał żadnych zasad ani prawa, ponieważ list jest formą ewangelizacji i został skierowany do rodziców wierzących.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c