Rodzice przejdą na pracę zdalną? A co z zasiłkiem opiekuńczym?

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o decyzji rządu w sprawie wprowadzenie ogólnokrajowych dodatkowych obostrzeń. Jednym z nich jest powrót uczniów klas I-III do nauczania zdalnego. Rodzice będą musieli również podjąć decyzję o opiece nad dziećmi. Co zatem z zasiłkiem opiekuńczym?

fot. Pixabay

Od soboty w całym kraju będą obowiązywać nowe obostrzenia. Uczniowie klas I-III powracają do nauczania zdalnego.

To powoduje, że wielu rodziców również będzie musiała przejść na zdalny tryb pracy, albo po prostu zostać w domu. Rodzicom nadal przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy przyznawany w przypadku zamknięcia placówki oświatowej z powodu COVID-19.

Zasiłek wynosi 80% wynagrodzenia i należy go zgłosić do 28 marca. Dodatkowy zasiłek przyznawany jest za cały okres zamknięcia placówek oświatowych a zatem żłobków, przedszkoli, szkół, klubów dziecięcych a także innych placówek pobytu dziennego z powodu COVID-19 i ogłoszonych przez rząd restrykcji.

Wnioski o zasiłek mogą składać rodzice dzieci do lat 8 lub dzieci do lat 16 z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c