Rodzinna awantura pod Warszawą. 66-latek uderzył krzesłem 75-latka. Jedna osoba nie żyje

Nawet dożywotnie pozbawienie wolności grozi 66-letniemu mężczyźnie, który jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca gminy Mrozy (pow. miński). Podejrzanego zatrzymali policjanci z komisariatu w Mrozach, zaalarmowani przez rodzinę 66-latka. Do zdarzenia doszło w sobotę 25 września podczas towarzyskiego spotkania, w trakcie którego spożywany był alkohol.

Fot. KPP w Mińsku Mazowieckim

W sobotę 25 września, policjanci z komisariatu w Mrozach zostali poinformowani o pobiciu mężczyzny, do którego doszło w jednym z domów w gminie Mrozy. Funkcjonariusze pilnie udali się pod wskazany adres. Na miejscu zatrzymali 66-letniego mężczyznę, podejrzanego o to przestępstwo.

Z ustaleń policjantów wynikało, że w domu miało miejsce spotkanie podczas którego spożywany był alkohol. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, a następnie zatrzymany 66-latek miał dotkliwie pobić 75-latka uderzając go m.in. krzesłem po głowie.

Ranny w stanie zagrażającym życiu został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala. 66-latek był nietrzeźwy, został przewieziony do komendy, a następnie umieszczony w policyjnej celi. Dwa dni później policjanci otrzymali informację, że pobity mężczyzna zmarł.

Wobec powyższego, zebrany materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić mężczyźnie zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Decyzją Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, 66-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za to przestępstwo grozi mu nawet dożywocie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c