Rolnicy składają wnioski. Chodzi o pomoc w związku z COVID-19

Rolnicy złożyli już ponad 140 tysięcy wniosków o wsparcie. Chodzi o wsparcie dla osób, które najmocniej odczuli kryzys związany z koronawirusem. Do potrzebujących mają trafić wszystkie europejskie środki.

Fot. Pixabay

Informacje o liczbie wniosków przekazało na Twitterze Ministerstwo Rolnictwa. Dodatkowe wsparcie dla najbardziej potrzebujących rolników to wynik nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem Europejskiego Funduszu Rolnego.

Chętni rolnicy mogą składać wnioski do końca grudnia 2020. Wsparcie będzie mieć formę jednorazowej płatności ryczałtowej. Kwota nie może przekraczać 7 tysięcy euro.

Jak informuje Money, początkowo resort chciał przeznaczyć na to miliard euro z niewykorzystanych środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, jednak Komisja Europejska nie zgodziła się na to.  Ostatecznie przyznano 270 milionów euro.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c