Rosja oczekuje wyjaśnień ws. pomnika "czterech śpiących"

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie ogłosiła, że jest zaniepokojona decyzją radnych w sprawie Pomnika Braterstwa Broni. Zadecydowali oni, że pomnik nie powróci na dawne miejsce. Waleria Perżinskaja, rzeczniczka ambasady przypomina, że jeszcze 2011 roku, władze Warszawy uzgodniły z nią, że pomnik zostanie postawiony w miejscu w którym znajdował się wcześniej.

Zaznacza też, że pod koniec zeszłego roku ambasada skierowała list do szefa Rady Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa z zapytaniem o lokalizację pomnika, jednak do tej pory nie otrzymała żadnej odpowiedzi. Nadal oczekujemy, że oficjalne organy władzy wyjaśnią swoje stanowisko w tej sprawie – dodaje Waleria Perżinskaja.

Początkowo pomnik miał zostać zdjęty tymczasowo w związku z budową drugiej linii metra i trafił do konserwacji. Później jednak, po naciskach ze strony mieszkańców Pragi, radni zmienili zdanie i uznali, że pomnik na Pradze stać nie będzie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.