Rosjanie zgwałcili 14-letnią dziewczynkę. Zaszła w ciążę
O takich historiach opowiadali nam ludzie, którzy przeżyli okupację niemiecką i sowiecką. Teraz historia się powtarza, a cierpią niewinne dzieci. Rosjanie zabrali jej nie tylko dzieciństwo, ale zniszczyli całe dorosłe życie.
Ukraine’s ombudsperson reports horrific facts of rape by Russian soldiers in Kyiv suburbs. They probably commit same unspeakable crimes in the occupied towns as you read this tweet. European politicians can stop this madness by imposing oil and gas embargo on Russia. Do it now! pic.twitter.com/hNPmc65jqC
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) April 8, 2022
„Rzecznik praw obywatelskich Ukrainy zgłasza przerażające fakty gwałtu dokonanego przez rosyjskich żołnierzy na przedmieściach Kijowa. Prawdopodobnie popełniają te same niewyobrażalne zbrodnie w okupowanych miastach, jak czytasz ten tweet. Europejscy politycy mogą powstrzymać to szaleństwo, nakładając na Rosję embargo na ropę i gaz. Zrób to teraz!” – napisał Dmytro Kułeba.

Dziennikarka ekonomiczna i specjalistka od tekstów prawnych, była wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka newsów gospodarczych i tekstów o prawie. Posiada dyplom z zakresu tłumaczeń prawnych i ekonomicznych. Warsztat naukowy wykorzystuje w codziennej pracy redakcyjnej, tworząc precyzyjne artykuły oparte na twardych danych. Jako jedna z nielicznych dziennikarek w branży, swoje teksty opiera na bezpośredniej pracy z zagranicznymi raportami finansowymi i aktami prawnymi, bez pośredników.