Rośnie liczba zakażeń. Będzie nauka zdalna? Minister edukacji ponownie zabiera głos

Minister edukacji rozmawiał dziś na antenie Polskiego Radia 24 na temat ewentualnego przejścia uczniów na naukę zdalną. Czy biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną, która się pogarsza, zawieszenie nauczania stacjonarnego jest możliwe?

Fot. Pixabay

Sytuacja pandemiczna jest coraz poważniejsza. Chorych przybywa, wczoraj odnotowano wzrost o ponad 90 procent w porównaniu do ubiegłego poniedziałku. Ciężka sytuacja panuje w szpitalach, gdzie kończą się dostępne łóżka. Na Mazowszu wstrzymano przyjęcia do Szpitala Południowego, w innych placówkach brakuje miejsc respiratorowych.

A co z nauką w szkołach? Do tej pory rząd zapewniał, że przejścia na tryb zdalny na pewno nie będzie. Dziś na antenie Polskiego Radia 24 Przemysław Czarnek potwierdził, że póki co wciąż takich planów nie ma, a przynajmniej nie dla wszystkich dzieci. Dodał jednak, że gdyby do tego doszło, to byłoby obostrzenie wprowadzone w ostatniej kolejności. W tej chwili zdalnie pracują jedynie szkoły lub klasy, w których wykryto zakażenie COVID-19.

Minister edukacji zwrócił uwagę na problem kondycji psychicznej dzieci i młodzieży po lockdownie. Zaznaczył, że nie jest tak źle, jak początkowo przewidywano, ale dobrze też nie jest. Dokładne dane mają być znane za kilka tygodni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c