Rowerzysta będzie miał zawsze zielone? ZDM wprowadza detektory rowerów

ZDM zastosował detektory rowerów. Wbudowane w asfalt czujniki wykryją rowerzystę i zapalą dla niego zielone światło. Rozwiązanie takie było już stosowane, ale stare czujniki nie wykrywały lekkich konstrukcji rowerowych.

Nowy detektor rowerowy w kształcie trapezu. Fot. ZDM / Facebook

Nowy detektor rowerowy w kształcie trapezu. Fot. ZDM / Facebook

Na razie detektory zamontowane są na skrzyżowaniach Nowego Światu ze Świętokrzyską i Górczewskiej z Elekcyjną. Jeżeli się sprawdzą, zostaną zastosowane na większej ilości skrzyżowań.

„Detektor radarowy i pętla indukcyjna w kształcie trapezu – to nowe rozwiązania które wprowadziliśmy na dwóch skrzyżowaniach.” – informuje ZDM – „Wielokrotnie zgłaszaliście nam problem nie wyczuwania roweru lub motoru przez pętlę indukcyjną przed skrzyżowaniem, co powodowało brak światła zielonego dla cyklisty. Pilotażowo wprowadziliśmy dwa rozwiązania. Detektor radarowy na skrzyżowaniu ul. Nowy Świat – Świętokrzyska, który będzie wykrywał rowerzystów, natomiast na skrzyżowaniu ulic Górczewska – Elekcyjna po raz pierwszy wycięliśmy pętlę w kształcie trapezu. To rozwiązanie sprawdzaliśmy zanim zastosowaliśmy je w terenie. Działa!”

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]