Rowerzysta jechał torowiskiem tramwajowym na moście! O włos od tragedii

Pewien rowerzysta postanowił wrócić do domu torowiskiem. Pomysł nie wypalił. Przed Rondem Waszyngtona jazda zakończyła się dramatyczną kraksą.

Strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, którzy 1 lipca wjechali z Wału Miedzeszyńskiego w al. Poniatowskiego, przy Stadionie Narodowym zauważyli leżącego na torowisku mocno pokiereszowanego mężczyznę. Tuż za nim leżał rower, a z mostu Poniatowskiego nadjeżdżał tramwaj.

Funkcjonariusze natychmiast włączyli górne światła sygnalizacyjne, by ostrzec motorniczego o niebezpieczeństwie, zjechali na torowisko i tam ustawili radiowóz. Potem szybko wysiedli z samochodu i podeszli do leżącego mężczyzny. Poszkodowany miał rozbitą głowę oraz liczne otarcia kończyn.

Przez chwilę był nieprzytomny. Natychmiast ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i wezwali karetkę pogotowia oraz patrol policji. W trakcie oczekiwania na przyjazd karetki ranny odzyskał przytomność. W tym momencie zatrzymał się przejeżdżający aleją lekarz. Po wstępnym zbadaniu funkcjonariusze wraz z nim przeprowadzili poszkodowanego na chodnik by umożliwić przejazd tramwajom. Tam świadkowie wypadku poinformowali jak do niego doszło. Po zbadaniu trzeźwości (wynik 0,91 mg/l, co odpowiada ponad 2 promilom alkoholu w wydychanym powietrzu) mężczyzna został przewieziony do szpitala.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c