Rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa. Potrąciła go ciężarówka, a później samochód. Zginął na miejscu

We wtorek około godziny 17.00 w miejscowości Stare Faszczce doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W zdarzeniu udział wzięły dwa pojazdy i rowerzysta. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierujący rowerem zmarł. W tym roku na terenie naszego powiatu doszło już do dziesięciu tak tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosło trzynaście osób. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

We wtorek około godziny 17.00 w miejscowości Stare Faszczyce miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. W zdarzeniu udział wzięły dwa pojazdy i rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący rowerem wyjechał z drogi podporządkowanej i zderzył się z ciężarowym mercedesem oraz nadjeżdżającą z naprzeciwległego pasa ruchu osobową toyotą. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierujący rowerem zmarł.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin trwały czynności procesowe. Oprócz służb ratunkowych na miejscu obecny był prokurator a także biegły z zakresu wypadków drogowych. Prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

W tym roku na terenie naszego powiatu doszło już do dziesięciu tak tragicznych wypadków drogowych, w których śmierć poniosło trzynaście osób.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów drogowych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od nas samych i znajomości przepisów ruchu drogowego. Ta zasada dotyczy zarówno kierowców, motocyklistów, pieszych i rowerzystów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.