Rozbiórka Universamu jeszcze w tym roku. Co z przylegającym bazarkiem?

Universam

Jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbiórka Universamu, a w przyszłym budowa jego następcy. Universam II ma być 17-piętrowym apartamentowcem z funkcją handlową. Nie oznacza to jednak zerwania z tradycją. Budynek obecnie jest w fatalnym stanie technicznym, a jego restauracja i utrzymanie w obecnym stanie mija się z celem. Wiele osób pyta nas czy wiemy coś na temat bazarku, Skontaktowaliśmy się więc z Urzędem Dzielnicy.

„Dzięki tej zmianie Rondo Wiatraczna może stać się centrum prawobrzeżnej Warszawy” – mówi w rozmowie z Warszawą w Pigułce Jerzy Gierszewski, Rzecznik Prasowy dzielnicy Praga Południe – „Kiedy pętla tramwajowa przeniesie się na Marsa, sporo miejsca pozostanie do zagospodarowania. Bazarek oczywiście zostanie. Dążymy do tego, aby stopniowo się zmieniał i szedł z duchem czasu. Nie oznacza to oczywiście wzrostu cen. Chcemy, by był łatwo dostępny i oferował również produkty, które czasami trudno dostać. Zgodnie z tradycją, ale równocześnie z klasą i niedrogo.”

Jeżeli chcecie powspominać czasy dzieciństwa zapraszamy do naszej wycieczki po Universamie. Dowiecie się o rzeczach o których nie mieliście pojęcia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.