Rozbito dziuplę samochodową. Znajduje się tam wiele skradzionych aut. Pojazdy są w częściach

15 sztuk elementów karoserii, 3 silniki samochodowe, oraz znaczne ilości podzespołów samochodowych niewiadomego pochodzenia od pojazdów różnych marek, ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze wołomińskiej komendy oraz Placówki Straży Granicznej w Terespolu na terenie dwóch „szrotów samochodowych” w gminie Tłuszcz. To kolejne już części samochodowe jakie trafiły na policyjny parking. Już wstępne czynności wykazały, że w co najmniej w 14 przypadkach zabezpieczone części pochodzą od pojazdów skradzionych w powiecie wołomińskim, województwie mazowieckim, Warszawie a nawet w Austrii. Policjanci zatrzymali też 29-latka, który już usłyszał 14 zarzutów paserstwa.

Kryminalni wołomińskiej komendy oraz funkcjonariusze i biegli z Placówki Straży Granicznej w Terespolu przeprowadzili w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu wołomińskiego kolejne już, wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej. Informacje jakie posiadali funkcjonariusze wskazywały, że na terenie jednego ze „szrotów samochodowych” w gminie Tłuszcz mogą znajdować się części i pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci udali się pod wskazany adres. Podczas kontroli znajdujących się na posesji pociętych karoserii samochodowych, silników i skrzyń biegów, funkcjonariusze na kilku ujawnili oznaczenia indywidualne producenta, na podstawie których odczytali numery VIN pojazdów.

Funkcjonariusze wspólnie z biegłymi na terenie posesji ujawnili i zabezpieczyli do badań dwie karoserię lexusa, elementy karoserii audi Q5 i volvo XC90 oraz fotele od forda mustanga. Odczytane numery wskazywały, że pochodzą z samochodów skradzionych m.in. w Kobyłce, warszawskiej Białołęce, Żoliborzu i Wilanowie. W toku wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze udali się również na teren drugiej posesji należącej do 29-letniego mężczyzny.

Tam kryminalni i funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli kolejne elementy karoserii i wyposażenia pojazdów m. in. mazdy 3, mazdy CX3, infinity, nissana X-Trial, lexusa, audi Q5, 3 silniki, w tym od forda mustanga, toyoty CHR i lexusa. Ponadto ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości podzespołów samochodowych niewiadomego pochodzenia od pojazdów różnych marek. W wyniku wstępnych sprawdzeń funkcjonariusze ustalili, że części pochodzą z pojazdów utraconych w Warszawie, na terenie województwa mazowieckiego oraz w Austrii. Ich szacowana wartość to kwota ponad 1,5 mln złotych. `

Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka, właściciela posesji. Zebrany materiał dowodowy, już na tym etapie, pozwolił policjantom wydziału dochodzeniowo–śledczego wołomińskiej komendy na przedstawienie mu 14 zarzutów popełnienia przestępstwa paserstwa, za co może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczone karoserie, elementy wyposażenia pojazdów i części zostaną teraz poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym, na podstawie których biegli będą mogli potwierdzić, że pochodzą z przestępstwa kradzieży.

W przedmiotowej sprawie funkcjonariusze wołomińskiej komendy będą prowadzić dalsze czynności i już zapowiadają kolejne kontrole miejsc ukrywania i demontażu pojazdów pochodzących z kradzieży oraz zatrzymania osób trudniących się tym procederem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c