Rozpoczęła się manifestacja przeciw imigrantom. „Nie lewacka, nie islamska, tylko Polska katolicka” [ZDJĘCIA]

O 16.00 zaczęła się pikieta przeciw imigrantom pod Zamkiem Królewskim w Warszawie. Uczestniczy w niej około 1 000 osób. Manifestanci zaczęli od modlitwy do Matki Boskiej. Obecnie trwają przemówienia organizatorów z Młodzieży Wszechpolskiej. W proteście uczestniczą również zwolennicy ONR.

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

Uczestnicy skandują m.in. „Nie lewacka, nie islamska, tylko Polska katolicka”, „Bóg, honor ojczyzna”, „Miała być zielona wyspa za to będzie terrorysta” i „Wczoraj Moskwa dziś Bruksela suwerenność nam odbiera”. Zbierane są także pieniądze na remont domów repatriantów w Małopolsce oraz podpisy w sprawie referendum, które ma dotyczyć przyjmowania uchodźców i imigrantów.

Fot. Karolina Stoń

Fot. Karolina Stoń

Odbyły się też dwie małe inscenizacje. Pierwsza przedstawiała to, co działo się na Węgrzech podczas przekazywania żywności uchodźcom. Ci ostatni wyrzucili żywność i twierdzili, że muszą przedostać się do Niemiec. Druga pokazywała, jak mężczyzna uderza kobietę odzianą w burkę za to, że odkryła ona kawałek nagiej ręki.

Fot. Karolina Stoń


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.