RPO ostro o psiknięciu gazem. Policja odpowie?

„Psiknięcie gazem z takiej odległości posłance Barbarze Nowackiej, która jest reprezentantką narodu, to jest tak jakby psiknąć w twarz 88 tys. wyborców, którzy na nią głosowali.” – powiedział w Radiu Zet Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

„Zasada jest jedna. Jeżeli mamy osoby, które w sposób pokojowy demonstrują to zadanie policji jest takie, by nie prowokować, nie eskalować przemocy, tylko żeby zabezpieczyć pokojowy przebieg demonstracji” – mówił dalej RPO.

W mediach społecznościowych policja odniosła się do pokojowej formy protestu, prezentując nagranie z wczorajszego wieczora.

„Pokojowa forma protestu, którą wielokrotnie po manifestacjach Strajku Kobiet podkreślają organizatorki zarezerwowana jest często dla mediów i na ich potrzeby. Poza telewizyjnymi kamerami postawa tych osób wygląda zgoła odmiennie.” – pisze policja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c