Ruch pro-life zaprotestuje przeciwko spotkaniu Andrzeja Dudy ze Stephenem Harperem. Duże utrudnienia w ruchu

We wtorek, 9 czerwca Andrzej Duda, prezydent elekt oraz premier Ewa Kopacz spotka się ze Stephenem Harperem, premierem Kanady. Środowiska pro-life są oburzone, ponieważ za jego rządów karano czołowe obrończynie życia: Mary Wagner i Linę Gibbons.

Fot. Marsz pro-life

Fot. Bartłomiej Niemirski / Marsz pro-life

Dlatego obrońcy życia planują pikietę przed Ambasadą Kanady na ul. Jana Matejki 1/5 niedaleko skrzyżowania z Wiejską i Al. Ujazdowskimi o godz. 10.00. Biorąc pod uwagę, że jest to środek tygodnia w godzinach szczytu, pikieta może zablokować centrum Warszawy. Nie wiadomo również jaki będzie odzew całości środowiska pro-life na apel, ale biorąc pod uwagę, że czołowe prawicowe media zajmują się tematem, na manifestację może przyjąć nawet parę tysięcy manifestantów.

Trudno sobie jednak wyobrazić, że przyszły prezydent odmówi spotkania, czego mają świadomość środowiska obrońców życia. Dlatego organizatorzy spotkania przed ambasadą zastrzegają, że jeżeli do spotkania dojdzie prezydent elekt powinien stanowczo potępić działania premiera Kanady.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.