Rusza budowa naziemnych przejść przy dw. Centralnym. Będzie sygnalizacja i przejazdy rowerowe

„W najbliższych tygodniach na skrzyżowaniu ul. E. Plater i Al. Jerozolimskich wyznaczymy naziemne przejścia dla pieszych. Właśnie rozpoczynamy prace w tym rejonie” – ogłasza ZDM.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Pierwszym etapem robót – realizowanych przez firmę Swarco Trafic Polska – będą prace drogowe i brukarskie, związane z korektą skrzyżowania (w tym korektą łuków). ZDM przygotuje też obniżone krawężniki pod przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

Zasadnicza część prac drogowych będzie prowadzona nocami tak, aby jak najmniej utrudniać ruch w tym rejonie miasta. Już dziś w nocy w rejon prac zostanie przywieziony pierwszy materiał brukarski. Po zakończeniu robót drogowych ZDM przystąpi do prac związanych z montażem sygnalizacji. O kolejnych etapach realizacji tej inwestycji drogowcy będą informować na bieżąco.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Duże zmiany

Projekt zmian na skrzyżowaniu zakłada budowę dwóch nowych naziemnych przejść dla pieszych – przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania oraz przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Nowe przejścia będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią – to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji wprowadzimy też kilka usprawnień dla kierowców – na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczymy też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania. ZDM dostosuje również program sygnalizacji do natężenia ruchu w poszczególnych kierunkach.

Fot. ZDM

Fot. ZDM


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c