Rusza kolejny szpital tymczasowy w województwie! Kiedy i gdzie?

Szpital tymczasowy w Siedlcach ma zostać ponownie otwarty 4 października. Wszystko jednak zależy od decyzji ministra zdrowia. Placówka wznawia działalność ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. 

Fot. Shutterstock

Kolejny szpital tymczasowy w województwie ma zostać wkrótce otwarty. Wszystko ze względu na rosnącą liczbę zakażeń. Jak mówi rzeczniczka w rozmowie z radiem RDC, szpital otrzymał od wojewody skierowane do ministra zdrowia pismo w sprawie otwarcia placówki, teraz decyzja ostateczna należy do Adama Niedzielskiego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szpital zostanie uruchomiony 4 października. Ma w nim znajdować się 56 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem i  10 łóżek respiratorowych. Obecnie trwają też przygotowywania kadry.

Szpital tymczasowy w Siedlcach powstanie na bazie oddziału pulmonologicznego szpitala wojewódzkiego. Oprócz szpitala w Siedlcach, ma zostać też uruchomiony szpital tymczasowy w Radomiu. Obecnie jedyną placówką tego rodzaju jest Szpital Południowy w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c