Ruszają szczepienia w szkołach!

Już dziś rozpoczynają się w szkołach pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19. Zgłosić się mogły zarówno dzieci, jak i nauczyciele, ale również ich rodziny.

Fot. Warszawa w Pigułce

Z wielu względów szczepienia w szkołach były dość trudnym do zorganizowania procesem logistycznym. Jak się jednak okazuje, zainteresowanie otrzymaniem szczepionki w placówce oświaty jest dość duże. W Warszawie do programu zapisało się ponad 3 tysiące osób, z czego około 2900 to sami uczniowie.

Zapisy trwały do piątku. Natomiast dziś ruszyły szczepienia. W szkołach pojawili się medycy, którzy w odpowiednich punktach sanitarnych, takich jak pokoje higienistek czy pielęgniarek, będą podawać preparat na wirusa SARS-CoV-2.

Jak jednak podkreślały władze miasta, jeśli zainteresowanych będzie dużo więcej i będzie taka potrzeba, punkty będą organizowane w większych pomieszczeniach np. w halach sportowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c