Ruszają w Polskę. Nie możesz odmówić jeśli zapukają. Możesz dostać nawet 5000 zł kary za odmowę!

Rachmistrzowie ruszają w Polskę. Wszyscy ci, którzy wypełnili spis powszechny przez Internet mogą być spokojni. Pozostali muszą liczyć się z wizytą. Rachmistrzowi nie można odmówić. Grozi za to wysoka kara finansowa.

Fot. Cottonbro / Pexels

Narodowy Spis Powszechny odbywa się raz na 10 lat i jest obowiązkowy. Jeżeli jeszcze nie zdążyliście się spisać, 23 czerwca możecie liczyć się z wizytą rachmistrza. W tym roku spis będzie wyjątkowy, bo towarzyszy mu zagrożenie sanitarne. Dlatego też rachmistrzowie będą codziennie raportować swój stan zdrowia.

Rachmistrzowi nie można odmówić. Grozi za to kara nawet do 5 tys. zł. Spis można jednak przełożyć na inny termin.

Uważać należy też na oszustów. Każdy rachmistrz ma ze sobą identyfikator z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, numerem identyfikatora, hologramem, nazwą i logiem wojewódzkiego biura spisowego oraz podpisem osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora i okres na jaki został wystawiony. Jeżeli mamy wątpliwości wystarczy zadzwonić pod infolinię spisową: 22 279 99 99.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c