Ruszyły zapisy na trzecią dawkę szczepionki! Dla kogo?

Dziś ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 trzecią dawką. Kto może się zarejestrować? W tej chwili taką możliwość mają osoby powyżej 50 roku życia oraz pracownicy medyczni. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się wprowadzić trzecią dawkę szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Dawka przypominająca podawana jest osobom, które przyjęły już podstawowe dawki szczepionki, w celu poprawienia i przedłużenia ochrony po szczepieniu.

Od dziś zarejestrować się na przyjęcia trzeciej dawki mogą wszystkie osoby powyżej 50 roku życia, a także pracownicy zawodów medycznych. Skierowania mają być automatycznie wystawiane według numerów PESEL wtedy, gdy danej osobie minie pół roku od pełnego zaszczepienia. W razie braku automatycznego e-skierowania, od 23 września może je również wypisać lekarz.

Jak podaje resort zdrowia, szczepionka dawką przypominającą należy do koncernu Pfizer i mogą z niej skorzystać również osoby, które poprzedni preparat otrzymały zarówno Pfizerem, Moderną, AstraZenecą czy Johson&Johnson. Zalecenia te mogą być uaktualnione wraz z decyzją Europejskiej Agencji Leków dotyczącą schematów dawkowania dla stosowanych preparatów w realizacji szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c