Ryszard Terlecki przeprasza. Wykluczył z obrad nieżyjącą Izabelę Jarugę- Nowacką

Dzisiejsze burzliwe obrady w Sejmie na długo zapadną w pamięci. Na początku Ryszard Terlecki przekazał, że symbole strajku kobiet, które mają na maseczkach posłanki opozycji kojarzą się z nazistowskim symbolami. Następnie popełnił kolejną gafę, wykluczając z obrad zmarłą w katastrofie smoleńskiej Izabelę Jarugę- Nowacką.

Podczas obrad Ryszard Terlecki w emocjach przejęzyczył się i przekazał, że z obrad wyklucza Izabelę Jarugę- Nowacką. Sytuacja wzbudziła duże poruszenie opozycji. Izabela Jaruga- Nowacka zmarła w katastrofie smoleńskiej, a na miejscu obecna była jej córka, Barbara Nowacka.

„Nazywam się Barbara Nowacka i oczekuję, że przeprosi pan moją matkę, śp. Izabelę Jarugę-Nowacką, którą dzisiaj wykluczył pan z obrad. Przypominam, że katastrofa smoleńska nie jest wasza. Tak samo jak Polska nie jest wasza i nie macie prawa jej zawłaszczać.”

-powiedziała Barbara Nowacka.

Ryszard Terlecki szybko przeprosił posłankę za pomyłkę. Ona natomiast podziękowała mu za odwagę w porównaniu do Jarosława Kaczyńskiego, który zrejterował.

Dziś w Sejmie miały odbyć się obrady, między innymi związane z programem „Za życiem”.  Przeprowadzenie obrad uniemożliwiły z początku posłanki opozycji, które zablokowały mównicę. Następnie podeszły do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ten jednak szybko został otoczony z początku posłankami PiS, a następnie kordonem Straży Marszałkowskiej. Po niecałej godzinie obrady zostały wznowione.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c