Ryzykowali zdrowiem aby zatrzymać nietrzeźwego kierowcę

W ręce policjantów z legionowskiej drogówki trafił mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i doprowadził do wypadku, w wyniku którego dwaj funkcjonariusze trafili do szpitala. Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, który w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

Fot. pixabay.com

Do tego niebezpiecznego pościgu doszło w sobotnią noc na terenie gminy Serock. Patrol legionowskiej drogówki pełniąc służbę zauważył renault, którego kierujący popełnił wykroczenie. Pojazd nie zatrzymał się do kontroli i ruszył do ucieczki. Mundurowi przy użyciu sygnałów świetnych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg, nakazując zatrzymanie, jednak kierowca robił wszystko, aby tego uniknąć. W pewnym momencie policjanci wyprzedzili ścigany samochód. Mundurowi zatrzymali się, chcąc zablokować drogę i uniemożliwić dalszą jazdę kierowcy renault, jednak mężczyzna próbował taranować radiowóz i uderzył  w jego tył.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obaj funkcjonariusze legionowskiej drogówki z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala, gdzie przebywają do chwili obecnej.

27-latek już usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do kontroli policyjnej. Mężczyzna trafił pod dozór policyjny.

Opisane sytuacja pokazuje jak trudna jest policyjna służba. Policjanci legionowskiej drogówki nie zapomnieli o tym, że ich rolą jest chronić i pomagać, nawet kosztem swojego zdrowia czy życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.