Rząd analizuje dane. Wiemy, kiedy będzie decyzja o zdjęciu kolejnych o obostrzeń

Rząd analizuje dane i podejmie decyzje czy zdjąć kolejne obostrzenia. Chodzi nie tylko o liczbę zakażeń, ale też o ryzykowne zachowania. Wczoraj bulwary pełne były ludzi bez ochrony. Na ulicach nie brakowało też rowerzystów bez maseczek.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego obradować będzie w poniedziałek i wtorek. Jak przekazał Piotr Muller, rzecznik rządu, jutro analizowane będą nowe dane na temat sytuacji epidemiologicznej.

Najprawdopodobniej jutro też zostanie przekazana decyzja o ewentualnym poluzowaniu kolejnych obostrzeń. Nie wiadomo czy będą zdejmowane równomiernie czy może też dojdzie do „dwóch prędkości”. Sytuacja na Śląsku jest poważna i epidemia przyspiesza w tamtym rejonie.

18 maja mają zostać otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także restauracje, kawiarnie i bary w reżimie sanitarnym i okrojonej działalności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c