Rząd apeluje: „Za mało osób ma aplikację STOP COVID”

Władze zachęcają Polaków do korzystania z aplikacji STOP COVID, która ma chronić przed koronawirusem. Jednak liczba osób, które zainstalowały aplikację nie zadowala rządu.

Fot. Pixabay

Aplikacja STOP COVID- ProtegoGo Safe ma pomóc w walce z pandemią koronawirusa w Polsce. Szczególnie ważne jest to teraz, kiedy wciąż wzrasta liczba przypadków zakażeń na wirusa SARS-CoV-2. Dzięki aplikacji możemy dowiedzieć się czy w miejscu, w którym przebywamy potwierdzone były przypadki COVID-19.W przypadku występowania zakażenia wysyłane jest specjalne powiadomienie i informacja, co należy dalej zrobić.

Jednak rząd nie jest w pełni zadowolony z ilości użytkowników aplikacji. Politykom rządzącym zależy, aby korzystało z niej więcej Polaków. Dzięki temu wszyscy będą czuli się znacznie bezpieczniej i może powstrzymać to dalsze rozprzestrzenianie się wirusa.

„Mamy 900 tys. użytkowników STOP COVID – ProteGo Safe. To nie jest zły wynik, ale zależy nam na tym, aby z aplikacji korzystało więcej osób. Dlatego w najbliższym czasie będziemy zwiększać jej atrakcyjność z perspektywy obywatela.”

-powiedział w rozmowie z Interią sekretarz stanu w KRPM, Marek Zagórski.

Aplikacja dostępna jest również w wielu krajach Unii Europejskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c