Rząd decyduje się na poprawki obostrzeń w branży fitness. Co się zmieni?

Od dziś siłownie i baseny miały ponownie zostać zamknięte. Zmiany wywołały dużo kontrowersji i protestów branży fitness. W związku z tym rząd zdecydował na wprowadzenie kilku poprawek. 

Fot. Pixabay

Zmiany miały być wprowadzone od dziś ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju. Premier przekazał, że rząd musi działać na bieżąco, wprowadzając zaostrzenia, które pozwolą na ratowanie zdrowia i życia Polaków.

Wszystkie siłownie, kluby fitness, aquaparki i  baseny w Polsce miały zostać zamknięte. Po bardzo negatywnych przyjęciu tej decyzji i zapowiedzi protestów branży fitness rząd zdecydował się jednak na małe zmiany. Branża uważa, że zamykanie takich miejsc jest sprzeczne z informacjami, że poprzez aktywność fizyczną nasza budowana jest odporność.

W związku z tym pojawiło się wyjaśnienie, że z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są placówki, które działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczoną dla pacjentów, są przeznaczone w ramach zajęć na uczelni i w szkole, a także są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c