Rząd nie wyklucza: następne obostrzenia dla całego kraju

Zgodnie z najnowszymi ogłoszonymi obostrzeniami wprowadzono lockdown w woj. mazowieckim i lubuskim. W związku z tym obostrzenia objęły już 4 województwa. Rząd nie wyklucza jednak, że kolejne obostrzenia wprowadzone będą dla całego kraju.

Sytuacja robi się coraz cięższa i kolejne województwa zbliżają się wynikami do tych w których lockdown już jest.

Zachorowania na COVID-19 mają dynamikę przyrostu powyżej 30 proc. tygodniowo. Mamy trwały trend zachorowań. Materializuje się czarny scenariusz – ostrzegał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Pokazał też, że dzienna zachorowalność na Covid-19 w wielu regionach przekroczyła już poziom po którym rząd wprowadza lockdown. Dlatego w dalszej części konferencji minister przyznał, że rząd myśli nad zamknięciem całego kraju. Już teraz w mediach społecznościowych można przeczytać komentarze, że ludzie z zamkniętych regionów jeżdżą nawet kilkaset kilometrów tylko po to, by zrobić zakupy w odległych galeriach, jednocześnie narażając innych na zakażenie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c