Rząd nie zdjął tego zakazu. Pojawili się kombinatorzy

Od 8 maja Polacy mogą już organizować imprezy okolicznościowe w tym komunie i wesela. Jedno z obostrzeń z tym związanych nadal jednak nie zostało zdjęte.

Fot. Pixabay

W imprezach okolicznościowych może uczestniczyć do 25 gości. Limitu tego nie stosuje się jednak do organizatorów oraz w pełni zaszczepionych osób. Oznacza to, że w przypadku szczepionek Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca zaszczepiona osoba powinna przyjąć dwie dawki, a w przypadku preparatu firmy Johnson&Johnson jedną. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by gości było więcej, ale każda osoba ponad limit musi legitymować się zaświadczeniem o odbyciu szczepienia.

Teraz pojawił się problem. Rząd nie zezwolił zespołom muzycznym na powrót do występów przed publicznością. Ciężko pogodzić się ze ślubem bez muzyki, ponieważ w myśl przepisów nie można też zatrudnić DJ-a.

Pojawiły się próby obejścia przepisów. Coraz częściej podpisywana jest umowa na usługi pokrewne, ale nie zakazane przez rząd. Ci, którzy obawiają się kontroli i niezgodności z przepisami wybierają bezpieczną opcję. W takim wypadku nowożeńcom pozostaje tylko odtwarzanie muzyki z Internetu lub własnych nośników.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c