Rząd planuje kolejne formy wsparcia! Mają zachęcić młode osoby do zakładania rodzin

Już wkrótce rząd ma przestawić nowe rozwiązania podatkowe dla rodzin. Jak podkreślają politycy, to kolejna forma pomocy po programie 500 plus. Ma zachęcić młode osoby do zakładania rodziny. 

Fot. Pixabay

Jednym z elementów kampanii wyborczej w 2015 roku było wprowadzenie programu 500 plus, który do tej pory cieszy się popularnością. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie zmieniono zasady ubiegania się o świadczenie i mogą wnioskować o nie rodzice niezależnie od liczby dzieci i osiąganych dochodów.

Jak zapewniają politycy, programy społeczne rządu, pomimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa, nie są zagrożone. I jak się okazuje, na 500 plus rząd nie chce poprzestać. Już wkrótce ma przedstawić nowe propozycje dla rodzin. Póki co jednak nie wiadomo, czego dokładnie będą one dotyczyć.

„Już w niedługim czasie pan premier Mateusz Morawiecki będzie w polityce podatkowej skierowanej dla rodzin ogłaszał nowe, korzystniejsze rozwiązania. Chcemy zachęcać młodych ludzi do zakładania rodzin.”

-tłumaczyła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, podczas konferencji z ministrami państw V4.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c