Rząd planuje nowe obostrzenia. Co może nas czekać?

Trwają obrady Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Pojawiły się nieoficjalne informacje  dotyczące nowych obostrzeń. Pomysły na nie rozważane były podczas wieczorno- nocnego posiedzenia rządu. 

Wzrost nowych zakażeń dobowych spowodował wzmożone prace w rządzie dotyczące wprowadzenia nowych obostrzeń w kraju. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Zet, niektóre plany, o których było głośno, zostały wstępnie odrzucone. Wśród nich jest między innymi zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 19:00, a także brak zmian w obowiązującym systemie z podziałami stref na żółtą i czerwoną. Najprawdopodobniej nie pojawi się zakaz organizacji wesel. Możliwe będą natomiast kolejne ograniczenia dotyczące liczby gości na uroczystościach ślubnych, gdzie rozważany jest limit 30 osób.

Wiele może się zmienić w szkołach. Radio Zet tłumaczy, że rząd planuje wprowadzenie zdalnej nauki u najstarszych uczniów, czyli w liceach i technikach. Młodsze dzieci miałyby uczyć się w sposób tradycyjny. Od dziś wróciły też godziny dla seniorów. Podczas posiedzenia RZZK miał paść pomysł o przywróceniu limitu osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepach. Zmiany miałyby dotyczyć również lokali gastronomicznych. Tam również miałoby przebywać mniej klientów, a także zmieniłyby się godziny otwarcia.

Wszystkie zmiany mają być przekazane podczas dzisiejszej konferencji premiera i ministra zdrowia, która zaplanowana jest na godzinę 17:00. Jak przekazał rzecznik prasowy rządu, Mateusz Morawiecki, ze względu na kwarantannę, będzie ją prowadził zdalnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c