Rząd przedstawia Strategię na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami 2021-2030!

Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, minister Marleny Maląg i Pawła Wdowika, pełnomocnika rzadu ds. osób niepełnosprawnych. Przedstawiana jest Strategia na rzecz Osób z Niepełnosprawnościami na lata 2021-2030. Ma ona umożliwić niezależne życie osobom z niepełnosprawnościami.  

Podczas konferencji przedstawiono kluczowe reformy dotyczące strategii na rzecz osób z niepełnosprawnościami na lata 2021-2030. Jak podkreśla Marlena Maląg, priorytetem dla rządu jest wprowadzenie osób niepełnosprawnych do odpowiedniego funkcjonowania w społeczeństwie. Ma to zapewnić godne życie osobom chorym.

Kluczowymi reformami będzie między innymi wprowadzenie systemowej usługi asystencji osobistej oraz opieki wytchnieniowej, jednolite standardy dostępności obiektów przestrzeni publicznej, opracowanie Narodowego Programu Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych, reforma systemu wsparcia finansowego, poprawa dostępu do usług rehabilitacyjnych i wyrobów medycznych oraz reforma systemu orzekania o niepełnosprawności.

Jak tłumaczy Marlena Maląg, w ciągu ostatnich 5 lat regularnie były wprowadzane dodatkowe świadczenia dla osób i rodzin z niepełnosprawnościami, jak np. program „Za życiem”.  Minister dodaje, że kwota jaka zostanie przeznaczona dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wyniesie 5,5, mld złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c