Rząd zamyka salony urody i zakłady fryzjerskie!

Jak przekazał podczas konferencji prasowej minister zdrowia, rząd podjął decyzję o zamknięciu salonów urody, zakładów kosmetycznych i fryzjerskich na czas od 27 marca do 9 kwietnia. Wszystko ze względu na coraz cięższą sytuację pandemiczną w kraju. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Trwa konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Najważniejsze zmiany dotyczą między innymi handlu czy miejsc kultu religijnego, gdzie obowiązywać będzie nowy limit osób. Zamknięte będą także żłobki.

Inną ważną zmianą jest kwestia działalności salonów urody, zakładów kosmetycznych oraz zakładów fryzjerskich w Polsce. Placówki te będą nieczynne od najbliższej soboty 27 marca do 9 kwietnia 2021 roku. Dopiero po tym czasie będzie obowiązywać ewentualna regulacja.

Minister zdrowia podkreślił po raz kolejny, za trzecią falę pandemii COVID-19 odpowiada przede wszystkim brytyjska odmiana wirusa SARS-CoV-2. Sytuacja jest bardzo trudna, jak dodaje premier Mateusz Morawiecki, zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Dlatego niezbędne jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c