Rząd zapowiada luzowanie kolejnych obostrzeń!

Nowe rozporządzenie ma wejść w życie od 21 lipca, z wyjątkiem kilku przepisów, które będą obowiązywać od 4 sierpnia. Najważniejszym punktem jest skrócenie dystansu społecznego z 2 metrów na 1,5.

Fot. Warszawa w Pigułce

Według projektu ustawy Rady Ministrów zniesiony zostanie obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w przestrzeni kulturalnej. Podczas spotkań na targach i konferencjach będzie mogło uczestniczyć więcej osób.
Zniesiony ma być obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w takich miejscach jak kluby muzyczne, sale widowiskowo- sportowe czy kina.

Publiczność podczas imprez sportowych na stadionach piłkarskich i żużlowych będzie mogła wynosić nie więcej niż 50% całości miejsc. W zajęciach sportowych, w których nie ma ograniczeń co do ilości miejsc będzie mogło wziąć udział 300 osób.
Ustawa mówi też o zwiększeniu liczby uczestników korzystających z basenów, ale liczba będzie zależała od tego czy basen ma otwartą czy zamkniętą przestrzeń.

Obowiązek zakrywania ust i nosa podczas publicznych spotkań wciąż będzie obowiązywał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c