Rząd zdradza plany lockdownu. „Lockdown sektorowy”

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zapewnił, że nie ma w tej chwili dyskusji o tym, by wprowadzić rozwiązana podobne do Francji czy innych krajów. Jednocześnie ujawnił plany na ewentualny lockdown.

Fot. Warszawa w Pigułce

Nie ma w tej chwili dyskusji o tym, by wprowadzać podobne rozwiązania jak we Francji i innych krajach – stwierdził. Dodał, że, że w przypadku czwartej fali w Polsce „może zostać wprowadzony sektorowy lockdown, polegający na wprowadzaniu w niektórych miejscach wcześniejszych obostrzeń”.

Tym samym rzecznik rządu potwierdził, że rząd nie chce narazić się wyborcom. Tymczasem kolejne kraje wprowadzają ograniczenia. W Grecji i Portugalii z restauracji będą mogli skorzystać tylko zaszczepieni. We Francji wprowadzono obowiązkowe szczepienia dla medyków i obostrzenia dla niezaszczepionych. Osoby bez certyfikatu nie będą mogły skorzystać z miejsc kultury, rozrywki, restauracji, a nawet udać się w dłuższą podróż pociągiem czy samolotem. Podobne ograniczenia zapowiedziała Wielka Brytania, ale tam nowe zasady wejdą w życie dopiero od końca września.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c