Rząd zniesie obowiązek maseczkowy? Minister podaje termin

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał kolejność znoszenia obostrzeń. Priorytetem wciąż pozostaje edukacja. Branże zmieniają kolejność, ale pojawiła się również kwestia znoszenia obowiązku maseczkowego. 

 

Minister zdrowia Adam Niedzielski w porannej rozmowie w Radio Zet podał przybliżony termin wycofania obowiązku noszenia maseczek.

Adam Niedzielski podał również zakładaną kolejność znoszenia obostrzeń wśród różnych branż.

„Najważniejsze, z punktu widzenia zdrowia publicznego, jest przywracanie edukacji. Absolutny priorytet. W całym kraju? Jeszcze jest dyskusja, ale ja jestem zwolennikiem uwzględnienia różnic regionalnych. Na razie tylko klasy I-III” – powiedział minister w rozmowie ze stacją.

Według planów z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, cała edukacja powinna wrócić do nauki stacjonarnej jeszcze przed wakacjami. Jeśli chodzi o uwalnianie branż, Niedzielski powiedział, że w pierwszej kolejności będą przywracane usługi, fryzjerzy, branża beauty oraz drobne usługi. W następnej kolejności sklepy wielkopowierzchniowe, sklepy budowlane, a dopiero potem hotele, restauracje i kluby fitness.

To zupełnie inna kolejność jaką jeszcze wczoraj przedstawiał Jarosław Gowin.

Minister zdrowia zapytany o znoszenie obowiązku maseczkowego, zapowiedział, że przewiduje termin „bliżej końca maja”. Realny czas na rezygnowanie z obostrzeń to według ministra przełom maja i czerwca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c