Rządowe mieszkania w Warszawie. Kto tak naprawdę w nich mieszka?

Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że z 59 mieszkań, które rząd ma do dyspozycji na jednym z warszawskich osiedli, ponad połowa z nich jest wynajęta osobom, które nie mają kierowniczych stanowisk w kraju.

Fot. Pixabay

Jak informuje gazeta, do dyspozycji rządu należy 59 mieszkań na osiedlu przy ulicy Grzesiuka w Warszawie. Zajętych jest ich 50, ale aż 33 z nich są wynajęte osobom, które nie zajmują się żadnymi kierowniczymi stanowiskami w Polsce.

Okazuje się, że dostęp do nich mają między innymi zwykli pracownicy administracji rządowej i parlamentarzyści. Jest to dość kontrowersyjne, ponieważ według ustawy mieszkania nie powinno wynajmować innym osobom niż jest to zapisane.

Jak zaznacza dziennik, bardzo dużą zaletą tych mieszkań jest dobra lokalizacja i niski koszt wynajmu. Zazwyczaj płaci się za nie w granicach 1700- 2500 złotych. Biorąc pod uwagę warszawskie ceny, jest to bardzo atrakcyjna kwota. Jednak mimo to niechętnie mieszkania zostają wynajmowane. Chodzi o standard, który, jak zaznaczył urzędnik KRPM w rozmowie z „Rz”,  przypomina styl gierkowski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c